Bezmyślny wpis…


Zupełnie nie wiem, po co to piszę. Już sam tytuł dużo mówi. A ty? Po co to czytasz? Przecież wiesz, że ten wpis nie ma żadnego sensu. Ale jeśli jednak masz ochotę dalej to czytać, to muszę cię ostrzec przed jednym. Ów wpis może się skończyć nagle, bez ostrzeżenia. Dodatkowo może się w nim nie znaleźć żadna pointa.

Bo przecież o to chodzi – jak wpis jest pisany na pomyśle(nie wiem czemu mi się skojarzyło to ze smażeniem na maśle) to zawsze musi być jakaś pointa. Zatem – nie ma pomysłu, nie ma pointy. Ewentualnie zostawia się drażniące pytanie lub zdanie twierdzące, zmuszające czytelnika do myślenia. A to z kolei prowadzi do wpisania komentarza przez czytelnika, który zmuszony do myślenia, postanawia zapisać swoją myśl, dzieląc się nią z autorem wpisu i/lub innymi czytelnikami.

Z tym, że niekoniecznie.

Czytelnik może się wkurzyć czytając kontrowersyjne przemyślenia autora. Wtedy ów czytelnik może wykonać dwie czynności, albo dwie konkretnie albo tylko jedną. Mianowicie – czytelnik wkurzony może zbluzgać autora wpisu za cokolwiek, co się czytelnikowi nie spodobało(np. słowo „czarnuch”). Następnie zamknie okno przeglądarki(ew. przejdzie na stronę z filmami porno w wersji streamingowej). Jak już napisałem, obie wymienione czynności wykonywane są jedna po drugiej, lub tylko ostatnia z nich jest wprowadzana w życie.

Czujesz się zagubiony? I prawidłowo. Tak ma być. Proszę nie regulować odbiorników. Już wkrótce umysły wszystkich ludzi połączą się w jedno i od tej pory nikt nie będzie samotny. Ale gdzie za to będzie miejsce na indywidualizm? Czy możliwy jest świat bez biedy, grup społecznych i pieniędzy?

Owszem, jest. Niestety chciwość i lenistwo ludzkie nie mają granic. A pamiętajcie – to nie dzięki religii, pieniądzom, czy politykom mamy odtwarzacze MP3, telefony komórkowe, czy Internet. To dzięki technologii. Dzięki technologii możemy chłodzić żywność w domu, we własnej kuchni, a nie gdzieś w wykopanym dole pokrytym warstwą liści i trawy. To dzięki technologii człowiek poleciał w kosmos. To dzięki technologii możesz srać w porcelanowy wazon, zamiast walić kupę pod drzewem. To dzieki technologii głusi są w stanie częściowo odzyskać słuch. Pamiętajcie o tym – to nie wiara, pieniądze, czy polityka daje nam to wszystko. To technologia.

Reklamy

One comment on “Bezmyślny wpis…

  1. vashpl pisze:

    Ciebie to wszystko męczy. 🙂

    PS. Nie chce mi się. ^^
    PS 2. To był tak zwany przykład. ^^

Możliwość komentowania jest wyłączona.