Do piekła: 666 – zadzwoń!


Jesteś złym człowiekiem.

A może tak ci się wydaje?

Spójrz na siebie. Obaj spójrzcie na siebie. Jest was dwóch, a istniejecie jako jedno. Dr Jekyll oraz Mr Hyde. Potraficie się dogadać. Obaj jesteście w końcu wściekle leniwi i lubicie żyć wygodnie. Bez wysiłku osiągać co tylko chcecie.

Macie ze sobą problem. Słomiany zapał. Tak można was określić. Chcecie coś zrobić, ale z racji tego, że jesteście leniwi, to nie chce wam się włożyć w to więcej wysiłku. Trzeba się bardziej postarać – odpuszczacie. To wasz problem. Ale i tak mnie nie posłuchacie. Jesteście zupełnie różni, ale także tacy sami.

Ty. Uaktywniasz się, gdy masz dobry humor, buraku. Pieprzysz głupoty, obrażasz jak leci. Choć tamten się stara i przeprosi, ale zwykle i tak się z tego śmiejecie. Nie chcecie się zmienić. Dobrze wam tak, prawda? Ale czy dobrze z tym jest innym? No, pomyślcie…

Wiem, gadam o tym, żebyście dojrzeli i się wzięli za siebie w końcu.

A skąd mam wiedzieć, po co się brać za coś, skoro i tak wiecie, że nic z tego nie wyjdzie?

To wasz problem.

Myślisz, że jesteś jakimś geniuszem, co pozjadał wszystkie rozumy?

Nie. Jesteś w błędzie.

Przez większość obecnego życia byłeś traktowany źle przez otoczenie. Bo czemu nie? I nadwaga, i dziwny wygląd, i inne zachowanie. Byłeś… Jesteś inny. To cię wyrzeźbiło. Zawsze byłeś wyśmiewany za twoje poglądy. Nigdy nie mogłeś być sobą. Starałeś się wpasować w nurt rzeki.

To dlatego tak łatwo jest ci przyjąć “rolę” i grać w tej roli przez jeden dzień? To dlatego nie chcesz być sobą, bo boisz się, że kogoś zanudzisz na śmierć? A może tak naprawdę nie wiesz kim jesteś?

Kim jesteś…?

Reklamy

One comment on “Do piekła: 666 – zadzwoń!

  1. Paweł pisze:

    Panie nie filozofuj , tylko idź na piwo z sąsiadem!!

Możliwość komentowania jest wyłączona.